با حضور معاون اقتصادی وزارت کشور؛ طرح توسعه شرکت موفق دسترنج رضا بافت افتتاح شد – پایش خرداد ۹۸

بهره برداری از واحدهای جدید – ماهنامه صنعت نساجی و پوشاک – اردیبهشت ۹۸
جولای 8, 2019
شرکت کارخانجات دسترنج رضابافت واحد تولیدی برتر استان قزوین در سالی که به آخر رسید – نگاه قزوین اردیبهشت ۹۸
جولای 15, 2019

در مراسمی با حضور دکتر بابک دین پرست معاون امور اقتصادی وزارت کشور، مهندس عبدالمحمد زاهدی استاندار، دکتر منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استانداری و جمعی از مسئولین طرح توسعه شرکت دسترنج رضابافت افتتاح شد.

 شرکت دسترنج رضابافت از افتخارات

صنعت نساجی کشور می باشد که بارها مورد بازدید و تحسین مسئولین بلند پایه کشوری قرار گرفته است. این شرکت اولین تولید کننده نخ های میکروفیلامنت در ایران است که در تولید پارچه های ظریف از جمله چادر مشکی استفاده می شود همچنین محصولات تولیدی این شرکت به عنوان محصولات بالادستی واحدهای تولید کننده انواع فرش ماشینی، پتو، پرده، پارچه های گردبافت، تخت بافت، انواع پوشاک آنتی باکتریال ورزشی و … مورد استفاده قرار می گیرد. مسئولین ارشد بخش صنعت دسترنج رضا بافت را الگویی کامل برای سایر واحدهای نساجی می دانند که با استفاده از تکنولوژی روز، جوانان نخبه دانشگاهی، تکمیل زنجیره های تولید و اجرای موفق طرح های توسعه ای امروز به یکی از شاخص ترین واحدهای نساجی کشور تبدیل شده است. مهندس دسترنج مدیر عامل شرکت دسترنج رضابافت در حاشیه مراسم در خصوص صنعت نساجی اظهار داشت: پیوسته بودن زنجیره های تولید، اصلی اساسی در این صنعت می باشد که با کاهش هزینه های تولید و افزایش کیفیت محصولات زمینه رقابت با سایر کشورها و رشد صادرات را فراهم خواهد کرد. وی افزود: پوشاک به عنوان یکی از اصلی ترین نیازهای بشری نتیجه نهایی صنعت نساجی است و رشد و توسعه صنعت تولید پوشاک در کشور نیازمند پیشرفت صنعت نساجی و استفاده از تکنولوژی روز و در نظر گرفتن سلایق جدید می باشد.

مهندس دسترنج ادامه داد: اجرای طرح های توسعه ای از مهم ترین اولویت ها در این شرکت می باشد در همین راستا در مقاطع زمانی مختلف اقدام به اجرای این طرح ها نموده ایم از جمله مهم ترین این طرح ها که با حضور مهندس نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت وقت کلنگ زنی شد طرح تولید پلی اتیلن ترفتالات در ۳ گرید چیپس نساجی، بطری و فیلم گرید می باشد که تکمیل آن نیازمند مساعدت مسئولین ارشد بخش صنعت کشور است و با اجرایی شدن این طرح برای ۸۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۵ هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد می گردد. وی در خصوص مشکلات این صنعت گفت: قاچاق از مهم ترین مشکلات بخش نساجی و پوشاک است؛ اگرچه در سال های اخیر اقداماتی برای رفع این معضل صورت گرفته ولی کافی نبوده و همچنان ورود پوشاک قاچاق مهم ترین مشکل این بخش می باشد از سویی دیگر شاهد گسترش بی رویه فروشگاه های فروش پوشاک خارجی در کشور هستیم که با قیمت های گزافی به هموطنان ارائه می شود، در حالی که با مساعدت مسئولین و رشد صنعت نساجی کشور میتوان محصولات با کیفیت بسیار مطلوب تر و قیمت مناسب به مردم ارائه داد. شایان ذکر است برای این طرح توسعه بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و برای ۲۵۰ نفر شغل ایجاد شده است. با اجرای این طرح توسعه سالانه ۷۰ هزار تن انواع نخ های پلی استر و POY تولید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

EnglishIran